سمپاشی عقرب در تهران

رنگ بیشتر عقرب ها زرد متمایل به قهوه ای، خاکستری، سیاه و قهوه ای است و اندازه کوچکی تا ۱۸ سانتی متر دارند. بدن آن ها که حالتی تخت دارد باعث شده که عقرب ها بتوانند از شکاف های بسیار باریک عبور کنند. آن ها برای شکار می توانند نیش خود را که در انتهای دم قرار گرفته به آن حیوان که بیشتر حشرات موذی است، تزریق کنند. از جمله شکارهای آن ها می توان به سوسک های سیاه و قورباغه ها اشاره کرد. به طور دقیق تر شکار آن ها به این صورت است که ابتدا طعمه خود را نیش زده و سپس توسط آرواره هایشان طعمه را خرد کرده و بر اثر آنزیمی که ترشح می کنند، آن را به صورت مایع در می آورند.

غذای عقرب حتما باید به صورت مایع وارد بدن او شود به همین منظور، دهان او دارای پرزهایی است که شبیه فیلتری عمل می کند که از ورود ذرات جامد جلوگیری می کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، غذا خوردن در عقرب ها گاهی تا ۲۴ ساعت هم طول می کشد و آن هم به دلیل همین فرآیند مایع سازی مواد است. آب مورد نیاز برای عقرب هایی که در نواحی مرطوب زندگی می کنند، از آب های جدا مانند دریاچه و رودها تأمین می شود و آن هایی که در نواحی خشک زندگی می کنند، آب مورد نیاز خود را از طریق بدن طعمه استفاده می کنند.

سمپاشی عقرب در تهران

گونه های خطرناک

در دنیا حدودا ۲۰۰ گونه عقرب وجود دارد که تنها سم حدودا ۲۰ مورد آن ها کشنده است. در ایران ۳ مورد از انواع عقرب خطرناک هستند که گزارش هایی از مرگ نیز از آن ها به ثبت رسیده است؛ آن ها عبارتند از:

  • همی سکورپیوس لپتوروس: این عقرب زرد رنگ و کوچک می باشد. محل زنگی آن ها بیشتر در نواحی جنوبی و جنوب غربی ایران است. گادیم نامی است که خوزستانی ها روی این عقرب گذاشته اند.
  • کمپسوبوتوس ماتهیزنی: رنگ این عقرب زرد یا آجری است و محل زندگی آن نیز بیشتر در نواحی جنوبی مخصوصا استان خوزستان می باشد. سم آن به گونه ای است که قادر است گلبول های قرمز خون را تخریب کند.
  • آندرکتونوس کراسیکودا: این عقرب بزرگ تر از دو نوع قبلی و به رنگ سیاه یا قهوه ای تیره است، در بیشتر نقاط ایران یافت می شود و ظاهری خشن دارد.

توجه داشته باشید که معرفی این سه گونه بدان معنی نیست که سم باقی عقرب ها خطرناک نیست، بلکه یعنی این سه نوع کشنده تر از دیگر عقرب ها هستند. البته این را هم در نظر بگیرید که همه سم عقرب ها کشنده نیست.

علائم آلوده شدن به عقرب :

عقرب ها معمولا نشانه خاصی ندارند به غیر از نشانه های بصری

گزش عقرب ، نیش عقرب :

نگرانی ها معمولا از خارش می تواند باشد که ممکن است از سم عقرب باشد و نه از یک نیش واقعی . عقرب هایی هستند که معمولا بدون زهر هستند و عقرب هایی که زهر دارند یک تهدید جدی برای انسان محسوب می شوند . زهر عقرب ممکن است نشانه هایی مانند تورم و خارش داشته باشد . با این حال بعضی افراد احساس بی حسی و تشنج می کنند . در موارد شدیتر ممکن است برخی افراد دچار تنگی نفس شوند . افرادی که مبتلا به آلرژی هستند بیشتر آسیب می بینند و آنهایی که به نیش عقرب آلرژی دارند میمیرند . شانس زنده ماندن آنها فقط در صورت تزریق آنتی بیوتیک عقرب می باشد .

زیستگاه و سکونت عقرب :

آنها در آب و هوای بسیار خشک زندگی می کنند . با این وجود آنها به از دست دادن رطوبت خود و پنهان شدن در مکان های مشکوک در طول روز بسیار حساس هستند . آنها بیشتر آب خود را از طعمه بدست می آورند .

علایم عقرب گزیدگی

1-    محل گزش دچار تورم دردناک و تغییر رنگ و تاول می شود
2-    چند ساعت پس از گزیدگی علایمی مشتمل بر تند شدن نبض،بالا رفتن فشار خون، سر گیجه، حالت تهوع و استفراغ، بی اختیاری ادرار و مدفوع، تنگی نفس،تشنج و افزایش ترشح بزاق در مصدوم دیده می شود
3-    در صورت عدم انتقال مصدوم به مراکز درمانی ،واکنش بدن مصدوم به سم بیشترشده ،دچار حساسیت شدید پوست به لمس،انقباضات ماهیچه ای، درد شکم و عدم تعادل در راه رفتن می شود

سمپاشی عقرب در تهران
اقداماتی که برای فرد عقرب گزیده باید صورت گیرد

1-    ارزیابی محیط و اطمینان از دور شدن و یا از بین رفتن عقرب
2-    ارزیابی اولیه مصدوم
3-    بی حرکت نگاه داشتن مصدوم و عضو گزیده شده

4-    محل گزیده شده را با آب و صابون شست و شو دهید
5-    محل گزیده شده را کمپرس سرد کنید ( از گذاشتن یخ به صورت مستقیم بر روی اندام خودداری کنید)
6-    استفاده از دستگاه مکنده و یا ساکشن محل گزش توسط دهان (در مورد بریدن و مکیدن محل زخم با دهان توافق نظر وجود ندارد برخی با این روش مخالف هستند و        عده ای این روش را مجاز می دانند)
7-    به سرعت مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کنید

سمپاشی حشرات موزی در تهرانسمپاشی تضمینی منازل در تهران
چگونه از گزیده شدن مصون بمانیم:

1-    در صورت قرار گرفتن در مناطق گرمسیر به هنگام تاریکی هوا پوشیدن جوراب، شلوار و کفش مناسب توصیه می شود.
2-    قبل از پوشیدن لباس و کفش برای جلوگیری از گزیدگی، از نبودن عقرب درلباس ها و کفش خود مطمئن شوید.
3-    درصورت امکان ،هنگام خواب از چادر استفاده کنید و از بسته بودن ورودی چادر و منافذ مطمئن شوید.

جهت سمپاشی محیط باید به نکات زیر توجه داشته باشید

1-    با کمک گرفتن از کارشناسان نوع آفات و نوع سم را مشخص کنید.
2-    با مشورت  با مشاوران سمپاشی ،زمان مناسب برای سمپاشی را مشخص نمایید.
3-    باید توجه داشت که سمپاشی، توسط افراد کار آزموده و با استفاده از سموم بهداشتی صورت گیرد.
4-    از بین بردن آفات توسط متخصصان رادین تک ستیا ،با هدف حداکثر تاثیرو حداقل قیمت صورت می گیرد که مانع آسیب رسانی به انسان ،گیاهان و شرایط محیطی می شود.

 

اقداماتی که پس از سمپاشی باید صورت گیرد:

1-    باید به این نکته توجه داشت که سم تا زمانی که مرطوب است و کاملا خشک نشده می تواند مسمومیت ایجاد کند
2-    کنترل جهت اطمینان از نتایج بدست آمده با استفاده از روش های پاک سازی محیط، بهبود شرایط و ساختمان و سایر اقدامات،زیر نظرمتخصصين سمپاشی تک صورت می گیرد
3-    خانمهای باردار،کودکان ،افرادی که دچار بیماری قلبی، کلیوی، حساسیت های پوستی و… هستند؛ برای  حضور در محل سمپاشی شده طبق توصیه ی کارشناسان  عمل کنند.
4-    پس از سمپاشی و بازگشت به محل تمامی راه های جریان هوا،در و پنجره ها را باز بگذارید.
5-    توجه داشته باشید که ،تنها پس از هوادهی می توانید به محل باز گردید.
6-    در صورت آغشته شدن مواد غذایی و آب به مواد سمی،از مصرف آن خودداری کنید.
7-    کنترل جهت اطمینان از نتایج بدست آمده با استفاده از روش های پاک سازی محیط ، بهبود شرایط وسایراقدامات،زیر نظرمتخصصان سمپاشی الو سمپاش صورت می گیرد.

شرکت سمپاشی الو سمپاش با استفاده از سموم بهداشتی دارای مجوز از وزارت بهداشت و درمان و بدون لکه و بو بوده و از معتبر ترین و با کیفیت ترین شرکت ها و برند های خارجی تهیه می­شوند و با مدرن ترین دستگاه های روز دنیا در پروژه ها استفاده می­گردند.

سمپاشی منازل خود را به شرکت الو سمپاش بسپارید و حشرات موزی را دیگر در منزل خود نبینید برای دریافت اطلاعات و هماهنگی لازم با دفتر شرکت الو سمپاش تماس فرماید:

با ما تماس بگیرید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *